Els Otterman heeft een drukke baan als hoogheemraad en 1e loco-dijkgraaf bij het Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden met een grote en uitgebreide portefeuille. Heeft zij ook nog tijd voor ander dingen?
"Ik besteed inderdaad veel tijd aan mijn werk als hoogheemraad. Naast de 'gewone' voltijdsbaan zijn er vaak 's avonds vergaderingen en bewonersavonden en veel leeswerk in de weekenden. Daarnaast besteed ik natuurlijk aandacht aan mijn gezin met man en 2 pubers. In het weekend sta ik vaak langs het voetbalveld of hockeyveld om mijn kinderen aan te moedigen. Ik ben ook teammanager van het hockeyteam van mijn dochter dus ik regel dat iedereen weet hoe laat we moeten spelen, wie er moet rijden enzovoort."
En als je niet bezig bent met werk of gezin, wat doe je dan?
"Ik ben graag buiten en fiets en wandel graag. Zowel voor werk als privé doe ik alles het liefst op de fiets. Ik geniet enorm van het landschap en de natuur, van mooie weggetjes en leuke paadjes. Ik probeer ook 2x per week hard te lopen en 1 per week te zwemmen, om fit te blijven. Ik hou namelijk ook erg van lekker eten en daar moet natuurlijk wel een beetje beweging tegenover staan. Zwemmen doe ik meestal in het zwembad, omdat je daar lekker fanatiek baantjes kunt trekken. Maar 's zomers zwemmen in natuurwater, daar word ik pas echt gelukkig van. Ik heb wel eens, zwemmend in de Kromme Rijn een ijsvogel langs zien scheren, fantastisch!"